نکاتی که باید قبل از خرید یک سایبان چتری خوب دقت کنید!

سقف-متحرک
استفاده از سقف متحرک در استخر
سپتامبر 28, 2020
سازه-کششی
تاثیرات مثبت سازه کششی
سپتامبر 30, 2020
سایبان-چتری

سایبان-چتری

قبل از اینکه به موارد خرید سایبان چتری اشاره کنیم، یک تاریخچه کلی درباره ی سایبان و اینکه چطور و کجا استفاده می شد بگوییم.

سایبان چتری یک کالای کاربردی است که از آن برای ایجاد سایه و در امان ماندن از نور خورشید استفاده می کنند. سایبان های چتری با جنس بسیار خوب پارچه و دوام بالا طرفداران زیادی دارد. مخصوصا آن دسته از افرادی که دارای مکان های روباز برای کسب درآمد هستند. مانند: کافه ها، رستوران ها، استخرها، پلاژهای ساحلی، مجموعه های ورزشی و…

از آنجایی که نیاز بشر روز به روز به این سایبان ها افزایش پیدا می کند، سایبان هایی با طراح های جدید و کیفیت های بالاتر در حال عرضه شدن به بازار هستند.

تاریخچه سایبان:

از آنجا که نور آفتب علاوه بر مزیت هایی که دارد دارای معایبی نیز هست، از سایبان ها برای جلوگیری از آسیب نور خورشید استفاده می کردند. نور خورشید باعث ایجاد 90% سرطان های پوستی و 80% پیری پوست هستند. البته به تعداد دفعات قرار گرفتن زیر نور خورشید و شدت نور و طول موج تابیده شده نیز بستگی  دارد.

علاوه بر پوست انسان مواد غذایی نیز در معرض نور خورشید فاسد می شوند یا تغییرات شیمیایی در آنها رخ می دهد که باعث ایجاد سرطان می شود. یک مثال خیلی ساده بطری آب است که اگر در معرض نور خورشید قرار بگیرد باعث آزادسازی مواد شیمیایی می شود و این مواد به داخل آب رفته و باعث ایجاد سرطان می شود.

یا اگر خوراکی هایی که حجیم شده اند مانند چیپس و پفک در معرض نور خورشید قرار بگیرند، به دلیل لایه های آلومینیومی که در بسته بندی آنها وجود دارد، باعث فاسد شدن چربی در داخل این فرآورده ها می شود و سلامت مصرف کننده را به خط می اندازد.

پس همانطور که اشاره شد از قدیم الایام، مردم دنبال سلامتی و حفاظت خود و مواد غذایی در برابر نور خورشید بوده اند.

آنها حتی در مواقع استراحت زیر سایه یک درختی می نشستند. اما همه جا که درخت وجود نداشت!

اولین بار مصر باستان و سوریه بود که از سایبان ها استفاده کردند. در آن اوایل نام دیگر سایبان ها “حصیرهای بافته” بود که برای خانه ها ومغازه های خود استفاده می کردند. جالب است که بدانید برای سایبان 50 سال قبل از میلاد شخصی به نام لوکرتیوس شعر سروده است : ” سایبان کتان، کشیده، بر فراز تماشاخانه های قدرتمند، گاهی به جلو می خرامد، غرشی شکافنده، وقتی بر سر آن می کوفد، بین پایه ها و بین ستون ها”

ولاریوم یکی از سازه های بزرگ آن زمان، جزو مهم ترین سایبان جهان بود و سایه بزرگی را ایجاد می کرد که قابل جمع شدن نیز بود.

قرن 19

در نیمه اول قرن 19 سایبان ها ترویج پیدا کرده بودند. مردم آن زمان سایبان ها را از تیرهایی از الوار و چدن که در کنار پیاده رو ها قرار داشتند می ساختند و با میله ای آن ها را به هم متصل می کردند.

سالیان بعد پس از جنگ های داخلی استفاده از سایبان ها همچنان رواج داشت تا با تاسیس بنگاه های صنعتی که سایبان را به طور گسترده ای در میان مردم ترویج داد.

در نیمه دوم قرن نوزدهم سایبان هایی که با ماشین صنعتی ساخته شده بودند روانه بازار شد. این نوع سایبان ها در آن زمان محبوبیت زیادی پیدا کرد. سایبان های قدیمی برای جمع شدن، لازم بود که پارچه را با دست لوله می کردند و تا نزدیک تیرشیب می رساندند. اما بعد از یک بازو برای باز و بسته کردن سایبان ها استفاده کردند. این بازو به سردر ساختمان متصل می شد و دارای مفصل بود. برای باز کردن سایبان بازرو را به سمت پایین می آوردند و برای جمع کردن آن با کمک قرقره و طناب بازو را بالا می بردند.

سایبان-چتری

نکات بسیار مهم برای خرید سایبان های چتری

شما قبل از خرید باید به نکاتی که اشاره می کنم دقت کنید. اول اینکه باید در نظر داشته باشید که برای کجا و چه قسمتی از مکان خود می خواهید استفاده کنید. بعد باید ببینید رنگ بندی مکان شما چگونه است که چتری را انتخاب کنید که به مکان شما و دکوراسیون آن بخورد. سایز چتری که میخواهید انتخاب کنید بسیار مهم است. بسته به مکان شما که چقدر سایه نیاز دارید؛ سایبان های چتری در ابعاد مختلف عرضه می شوند.

1- کیفیت:

در وهله اول کیفیت باید بسیار برای شما مهم باشد به این دلیل که کیفیت دوام و ماندگاری چتر شما را تعیین می کند و باید حتما از جنس خوبی باشد که در هر شرایط آب و هوایی بتواند دوام بیاورد.

سایبان چتری به دو نوع سایبان متحرک و ثابت تقسیم می شود. برای همین متریال به کار رفته در جنس سازه و پارچه آن باید بسیار مرغوب باشد. پس حتما برای خرید سایبان چتری از مشاورین ما مشاوره بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

2- رنگبندی

یکی از مزیت های سایبان های چتری رنگبندی متنوع آنها است. این سایبان ها که دارای رنگ های مختلف و شیک هستند، مناسب برای هر مکانی با هم تم رنگی است. اگر برای کنار استخر سایبان چتری انتخاب می کنید پیشنهاد می کنیم از رنگ سفید استفاده کنید چرا که آبی و سفید ترکیب رنگ های زیبایی هستند.

اگر برای رستوران خود سایبان چتری میخواهید، بسته به رنگ بندی دکوراسیون شما میتوانیم رنگ های جذابی به شما پیشنهاد دهیم.

3- ابعاد

سایز و اندازه باید برای شما یک نکته بسیار مهم باشد چراکه اگر سایبان را کوچکتر از چیزی که می خواهید تهیه کنید، یا برعکس ضرر کرده اید. قبل از خرید سایبان محل مورد نظر را که می خواهید سایبان چتری را در آن قرار دهید اندازه بگیرید و تقریبا بدانید که برای سایه انداختن روی چند نفر میخواهید سایبان تهیه کنید.

سایبان-چتری

سایبان های چتری در دو مدل سایبان چتری پایه کنار و سایبان چتری پایه بغل عرضه میشوند. بسته به مکان شما که فضای زیادی یا کمی دارد و یا حتی از نظر شیک شدن مکان مورد نظر یکی از آنها به شما پیشنهاد می شود.

سایبان چتری پایه کنار: در این سایبان پایه شما در کنار قرار دارد و چتر به صورت آویزان از آن است.

سایبان چتری پایه وسط: در این نوع پایه در مرکز چتر وجود دارد و چتر اطراف آن گسترده شده است.

سایبان-چتری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *