پرده ی شید

شباهت پرده های شید و زبرا

هر دوی این پرده ها از یک صفحه یا پارچه با جنس های متفاوت مثل: پنبه، پلی استر، کتان و یا هر جنس و نوعی که مدنظر شما باشد ساخته شده است که با یک نخ، کنترل می شوند؛ البته شما می توانید سیستم آن ها را تبدیل به برقی و یا حتی هوشمند بکنید که جزو بهترین انتخاب ها برای خانه های هوشمند و تکمیل دکوراسیون منزل و یا محل کار شما باشند.

پرده-شید

تفاوت پرده های شید و زبرا

تفاوت پرده های زبرا و شید، همان نکته ای است که به شما کمک می کند مناسب ترین انتخاب را با توجه به فضای خود: اداری، تجاری، مسکونی و… داشته باشید. فرق این دو باهم در این است که شید از یک لایه تشکیل شده ولی زبرا دارای دولایه پارچه است که می تواند طرح دار و ساده و یا از هر جنسی باشد؛ پس اگر از نور فراری و جزو علاقمندان به تاریکی هستید باید به سراغ پرده های زبرا بروید و برعکس، اگر شما در اتاق ها و فضا های تاریک، دلگیر می شوید و حس افسردگی به شما دست می دهد باید از پرده های شید استفاده کنید که بتوانید از نور طبیعی استفاده کنید.

البته این نکته گفتنی است که هر جنس پرده و هر نوعی، خواه زبرا و خواه شید، قابلیت این را دارد که نور طبیعی به مقدار دلخواه شما وارد اتاق کند؛ اما دیگر بستگی به سلیقه ی شما دارد که نور طبیعی را با واسطه ( مدل زبرا) و یا به طور مستقیم (مدل شید) وارد منزل خود بکنید.

برای پرده های شید چقدر باید هزینه کنید؟

در حال حاضر این پرده ها جزو معدود پرده هایی هستند که با بالاترین کیفیت و کارایی اما قیمت بسیار مناسب و معقولی دارند. ساخت پرده های شید، ساده و معمولی است و عملا تشکیل شده از یک پارچه است که به دور یک میله می چرخد و قابلیت باز و بسته شدن را برای شما اجرا می کند. پس نگران هزینه ی سفارش پرده های شید نباشید؛ ما امکان پرداخت اقساطی را هم برای مشتری های خود قرار داده ایم تا دیگر محدودیتی از لحاظ قیمت و هزینه برای افراد نباشد.

برای اطلاع از قیمت ها تماس بگیرید

پرده ی شید از بهترین انتخاب ها برای تکمیل دکوراسیون

از بهترین انتخاب هایی است که شما می توانید برای تزیین و زیباسازی فضای خانه ی خود داشته باشید. شید در زبان انگلیسی به معنی سایه است. از این تشابه اسمی در نامگذاری مشخص می شود که این پرده هم مانند هر نوع پرده ی دیگری برای ایجاد سایه و سایه سازی به کار می رود. این پرده ها دارای انواع متفاوت و مختلفی است که در ادامه بیشتر به آن می پردازیم.

معمولا در گذشته و در ابتدای کار، در این پرده ها تنها از یک پرده ی تک رنگ ساده استفاده می شده است اما با گذشت زمان، طرح و انواع این پرده ها بیشتر شده و روز به روز، رو به افزایش است.

پرده ی شید و زبرا را باهم اشتباه نگیرید

در ابتدا تعریف هرکدام از این پرده ها و بازگویی ویژگی های آن ها، به شما بیشتر کمک می کند تا پرده ی مناسب فضای خود را پیدا کنید.

پرده-شید
پرده-شید-چاپی
همه ی ویژگی هایی که باید درباره ی پرده های شید بدانید به طور خلاصه!

نصب آسان، در کمترین زمان

قابلیت تنظیم نور ورودی به فضا

قابلیت روز و شب

نصب به صورت تک و یا ترکیب با دیگر پرده ها

جلوگیری از اتلاف انرژی

شست و شوی آسان

طول عمر بالا

ضد آب

حفظ حریم شخصی

چقدر زمان برای آماده شدن پرده های شید نیاز است؟

برای آماده سازی پرده های شید، نهایت 3 الی 7 روز زمان کافی است و پس از تکمیل، پرده برای شما ارسال می شود. نگران نصب پرده ی خود هم نباشید، چون همکاران ما نصب پرده در محل هم انجام می دهند.

پرده-شید

برای رفع ابهام، نیاز است که برخی از ویژگی های پرده های شید را به طور خلاصه توضیح دهم و بیش از این سرتان را با پرده های شید به درد نیاورم!

قابلیت تنظیم نور ورودی به فضا: پرده های شید با ساختار مخصوص به خود، تا هر اندازه ای که شما بخواهید باز و بسته شده و به همان مقداری که شما نیاز دارید، نور را به فضای شما وارد می کند.

قابلیت روز و شب: این ویژگی مربوط به پرده های زبرا (دبل) است که شبیه به پرده های شید هستند با این تفاوت که دو لایه اند و در روز از هر دو لایه می توانید استفاده کنید.

جلوگیری از اتلاف انرژی: با تنظیم ضخامت پرده های شید، می توانید هدر رفتن انرژی گرمایشی و سرمایشی داخل فضا جلوگیری کنید.

ضد آب: این ویژگی در بعضی پرده های شید دیده می شود که در استخر و مکان هایی از این قبیل استفاده می شود.

امید داریم که این مطلب در انتخاب نوع پرده ی موردنظر شما کمک کافی کرده باشد.

انواع پرده شید

پرده شید در انواع مختلفی می تواند عرضه شود. این محصول پرکاربرد کاملا با قاب پنجره شما فیت می شوند و شما دیگر شکلی بابت پوشش نامناسب پرده ندارید. کاملا می تواند از حریم شخصی شما حفاظت کند. این پرده ها به دلیل سبک خاص و جدید بسیار پرطرفدار برای اتاق های خواب است.

پرده شید رومی: این مدل جزو پرطرفدارترین و معروف ترین پرده های شید است. این نوع پرده دارای مدل چین خورده است که چین ها روی هم می افتند. یک مدل لوکس و لاکچری برای خانه های شما به حساب می آید.

مدل بالونی : این مدل که شبیه به بالون پف کرده و روی هم می افتند نیز دارای طرفداران خاص خود است.

مدل پیوندی یا بندی: نوع ساده پرده های شید است که اگر به آن دقت کرده باشید به حالت بند بندی بالا و پایین می شوند.

پرده شید به دلیل رنگ بندی و طرح های متنوعی که دارد، توانسته این روز ها خواهان زیادی پیدا کند.

نگهداری از پرده شید

پرده شید که ظاهری منحصر به فرد دارد و در عین حال دارای هزینه نصب پایینی هستند. با توجه به مهم بودن هزینه ها در هر تغییری ، این موضوع یک مزیت در برابر پرده های تجملاتی و زینتی به حساب می آید. این پرده ها در دو جهت بالا و پایین حرکت می کنند که این حرکت یا به صورت دستی و یا با استفاده از یک ریموت است. پرده های شید ها انواع متنوعی از قبیل  شید رومی، شید بالونی، شید رول و… دارند. که قبلا به آن اشاره شد.

نگهداری و مراقبت از پرده شید بسیار آسان و راحت است. این ویژگی باعث شده است که افراد زیادی ترغیب به خریدن این نوع پرده بشوند. پس نگران این نگهداری از پرده شید نباشید.