سقف متحرک پارچه ای

سقف متحرک پارچه ای

اجزای تشکیل دهنده سقف متحرک پارچه ای

در این قسمت به اجزای تشکیل دهنده سقف متحرک پارچه ای می پردازیم . سقف متحرک پارچه ای تشکیل شده از ریل های آلومینیومی و تا طول 6 و 12 متر را ساپورت می کند داخل ریل چرخ هایی طراحی شده که پروفیل زیر چادر را نگه می دارد، تسمه یکی از چرخ ها را می گیرد و سقف را به حرکت درمی آورد .
بین ریل و زیر چادری ها لاستیک هایی قرار می گیرد که وقتی پارچه(سقف) باز می شود روی چادر قرار می گیرد و کار آب بند و هوا بند را انجام می دهد.

نکته زمستانی : در مناطق برف خیز در فصل زمستان حتما باید برای سقف متحرک پارچه ای سیستم گرمایشی در اتاق تعبیه شود.
جنس تسمه : تسمه از جنس سیم بکسل ایتالیایی است که در سقف های بزرگ متحرک از زنجیر به جای تسمه استفاده می شود .

پروفیل زیر سقف متحرک پارچه ای

پروفیل زیر چادر:

پروفیل زیر چادر نقش ساپورت پارچه را برای سقف متحرک پارچه ای انجام می دهد که اولی همیشه بزرگتراز بقیه هست، حد فاصل بین پروفیل از 45 سانتی متر به بالا است، بستگی به مکان اجرای پروژه دارد که در مکان های برف خیز این پروفیل ها نزدیکتر اجرا می شوند.

لامپ سقف متحرک پارچه ای

لامپ:

برای سقف متحرک پارچه ای ، لامپ ها روی پروفیل ها قرار می گیرند و یک در میان ریل های پروفیل در هر 5/1 متر مربع تعبیه می شوند، انواع آنها SMD و COB نام دارند.

ناودانی سقف متحرک پارچه ای

سیستم جمع آوری آب(گاتر-ناودانی):

برای سقف متحرک پارچه ای این سیستم در زیر ریل قرار می گیرد و با لاستیک هوابند در پروفیل آخر چفت می شود، گاتر روی ستون نصب می شود که داخل آن لوله پلی کا تعبیه شده تا آب آن را به پایین هدایت کند

موتور سامفی سقف متحرک پارچه ای

موتور:

برای سقف متحرک پارچه ای از موتورها با برند سامفی فرانسه استفاده می شود که بستگی به ابعاد سقف با نیوتون های مختلف از 50 تا 300 نیوتون استفاده می شود، به ازای هر 100 نیوتون 1متر نیرو وارد می شود که هر چه طول بیشتر باشد نیرو بیشتر لازم دارد.
موتورها دو نوع دارند موتور با رسیور داخلی و موتور با رسیور خارجی
رسیور داخلی: یک آنتن دارد که پیام را می گیرد و با یک ریموت کنترل می شود در 2حالت ارئه می شود: الکترونیکال سوییچ(حد ندارد) و مکانیکال سوییچ(حد دارد) .

رسیور خارجی: خارج از موتور و با یک سیم به رسیور وصل می شود و به وسیله یک ریموت به رسیور فرمان می دهد.

ریموت سامفی سقف متحرک

ریموت:

ریموت های سقف متحرک پارچه ای دو نوع هستند : از شرکت های سامفی فرانسه و موسل ترکیه
بنا به در خواست کارفرما می توان به غیر از ریموت یک کلید روی دیوار نصب شود که کار ریموت سقف متحرک را انجام می دهد این عمل برای زمانی است که ریموت در دسترس نیست .

درباره سایبان نیک

سایبان نیک ارائه دهنده ی انواع سازه های متحرک از جمله سایبان و سقف متحرک و سایبان چتری است که کالایی بسیار با کیفیت ، با عمر طولانی و دوام بالا وبا کمترین مقدار نیاز به نگهداری را عرضه می کند.  کارشناسان ما توانایی طراحی و ساخت هر نوع سازه ی متحرک ، اتوماتیک و یا دستی را دارا می باشند. انواع سازه های متحرک از جنس انواع شیشه ، پارچه و آلومینیوم و پلی کربنات را ارائه می دهد.  برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی استفاده از فضای باز و انتخاب بهترین سازه ی متحرک مناسب فضا ی خود ، امروز با کارشناسان متخصص در سایبان نیک تماس بگیرید.